NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

network traffic counter pre ubuntu

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> GNOME
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iaragorn
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 7:24 pm    Predmet: network traffic counter pre ubuntu Odpovedať s citátom

Ahojte,

neviete mi niekto poradit nejake pocitadlo prenesenych dat cez siet pre ubuntu?
Nieco co ma aj graficky vystup, pamata si historiu, roznava procesy aky maju traffic atd?
Dakujem
Návrat hore
krasko
Aktívny používateľ
Aktívny používateľ

Založený: 18.03.2007

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vnstat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iaragorn
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 8:00 am    Predmet: traffic counter Odpovedať s citátom

ale vnstat nema GUI vystup.
vsetko je to len v konsole.
Návrat hore
timelord
Site Admin
Site Admin

Založený: 14.01.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozbehaj si mrtg-eth. Je to jednoduchy perl script, ktory sa prostrednictvom MRTG spusta z cronu.

Nepotrebujes na to ziadne SNMP, data sa citaju priamo z /proc/net/dev a mas z toho graficky vystup v podobe HTML a grafu.

Davam to v podstate na kazdy moj server.

Pripadne si cez iptables markuj packety podla toho co chces vediet a potom si na to sprav vlastny script, ktory Ti bude takto robit MRTG alebo RRDtool grafy. Kludne mozes upravit napr. moj script, co som robil niekedy 5 rokov dozadu pre pocitanie zahodenych/odmietnutych packetov pre shorewall (upravitelne na hociaky iptables-based fw). Z iptables vies vytiahnut nielen pocet packetov ale aj ich velkost, takze mozes si takto ratat aj traffic.

Iptables vie pracovat s odchodzim trafficom na zaklade usera, takze pokial Ti napr. Apache bezi pod userom apache a napr. DNS Ti bezi pod userom named, tak si vies generovat celkom pekne grafy, co Ti dani useri robia. Alebo to mozes generovat podla portov alebo podla coho len chces.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
timelord
Site Admin
Site Admin

Založený: 14.01.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 05, 2008 3:58 pm    Predmet: Re: traffic counter Odpovedať s citátom

iaragorn Napísal:

Neviem ci vnstat ma vystup aj do HTML, kedze to velmi nepouzivam ale myslim si ze hej. Pokial nie, tak si ho mozes z vnstat urobit velmi jednoducho sam.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krasko
Aktívny používateľ
Aktívny používateľ

Založený: 18.03.2007

PríspevokZaslal: St Aug 06, 2008 5:31 pm    Predmet: Re: traffic counter Odpovedať s citátom

iaragorn Napísal:

to si nenapisal
ja som uchyl na konzolu, pouzivam len jeden GUI program, operu

...aaa este mplayer ale aj ten volam cez konzolu

timelord Napísal:
Neviem ci vnstat ma vystup aj do HTML, kedze to velmi nepouzivam ale myslim si ze hej. Pokial nie, tak si ho mozes z vnstat urobit velmi jednoducho sam.

...vnstat ako taky nie, ale externy php skript to dokaze spracovat

link http://www.sqweek.com/sqweek/index.php?p=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bimbo
Anonymný

PríspevokZaslal: Po Aug 18, 2008 7:23 pm    Predmet: Re: network traffic counter pre ubuntu Odpovedať s citátom

iaragorn Napísal:
Ahojte,

neviete mi niekto poradit nejake pocitadlo prenesenych dat cez siet pre ubuntu?
Nieco co ma aj graficky vystup, pamata si historiu, roznava procesy aky maju traffic atd?
Dakujem

Pozri sa na http://nta.kyberdigi.cz/
Pouzivam to uz davno, celkom fajn.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> GNOME Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre