NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

NTP cas

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
r.kopca
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Dec 05, 2010 9:30 am    Predmet: NTP cas Odpovedať s citátom

vcera som nainstaloval do linux mintu ntp server a kukal dake temi k tomu, ale stale nechapem ako to funguje uz som menil aj konfig subor, ale nechzapem preco je tam tolko serverov a peerovia naco su tam, chcel som sa spoytat ak to dakdo ma ze kde sa pise server s ktorym sa chcem sosinhronizovat a ako sa to potom robi
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: St Dec 15, 2010 2:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v podstate by ti v ntp.conf malo stacit len par malo veci, ja tam mam napriklad toto:

server $SERVER
driftfile /etc/ntp/drift
multicastclient
broadcastdelay 0.008
logfile /var/log/ntp

vsetko ostatne je len balast (komentar, riadok zacinajuci #)
a jasne ze ak si toto nahodou skopcis, tak si nezabudni zamenit $SERVER za IP alebo meno servera odkial chces synchronizovat cas....
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre