NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

Nastavenie default gateway

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Routing
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LeftShift
Anonymný

PríspevokZaslal: Št Okt 30, 2008 10:54 pm    Predmet: Nastavenie default gateway Odpovedať s citátom

Zdravim,

mam problem s nastavenim default gateway. Pri kazdom starte systemu musim zadat "route add default gw" aby mi siel net. Chcem sa spytat, co je potrebne spravit aby mi to routovalo automaticky. Jediny vystup ktory ma napada je z etc/network/interfaces

Kód:

auto lo
iface lo inet loopback

iface eth0 inet static
address 1xx.1xx.5x.6x
netmask 255.255.255.1
gateway 1xx.1xx.5x.1

auto eth0

Ak bude este nieco treba, rad dolozim.
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Okt 31, 2008 4:42 pm    Predmet: Re: Nastavenie default gateway Odpovedať s citátom

LeftShift Napísal:
Zdravim,

mam problem s nastavenim default gateway. Pri kazdom starte systemu musim zadat "route add default gw" aby mi siel net. Chcem sa spytat, co je potrebne spravit aby mi to routovalo automaticky. Jediny vystup ktory ma napada je z etc/network/interfaces

Kód:

auto lo
iface lo inet loopback

iface eth0 inet static
address 1xx.1xx.5x.6x
netmask 255.255.255.1
gateway 1xx.1xx.5x.1

auto eth0

Ak bude este nieco treba, rad dolozim.

toto:
netmask 255.255.255.1
nebude velmi ok
pri troche zvrhlosti a neparnom poslednom oktete by ti to chodit mohlo, ale v kazdom pripade by som ako masku skusil radsej dat 255.255.255.0 Smile
Návrat hore
LeftShift
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Okt 31, 2008 6:07 pm    Predmet: Problem vyrieseny Odpovedať s citátom

Waw... ty si to vyriesil! Zmenil som masku, tak ako si povedal, a uz to ide! Diky moc Very Happy
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Routing Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre