NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

DNS

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> DNS
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zigurat
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 1:32 pm    Predmet: DNS Odpovedať s citátom

caute,
chcel by som si vytvorit vlastny webhosting (web,ftp,mail server). server by som mal pripojeny nepretrzite, s nejakou externou ip adresou dajme tomu 111.111.111.111. chcem sa spytat ako je to s domenami? chcem na tom servery dajme tomu hostovat 3 domeny: abc.sk, def.sk, ghi.com, ak si zaregistrujem tieto 3 domeny, ako zabezpecim aby vsetky dns servery zistili ze tieto domeny su prevadzkovane prave na mojom servery s ip adresou 111.111.111.111 a ak niekto poziada o stranku, alebo bude chciet poslat mail napriklad na domenu abc.sk tak aby ho to spojilo prave na moj server?! mohli by ste mi trosku osvetlit tuto problematiku DNS?
dakujem
Návrat hore
krasko
Aktívny používateľ
Aktívny používateľ

Založený: 18.03.2007

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 1:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Domenu ako taku si musis kupit, spravcom a prevackovatelom slovenskej TLD je SK-NIC (inak povedane vsetko, co konci .sk maju pod palcom oni)

na www.sknic.sk si mozes poziadat o registratorsky statut ci ako to tam je...zaplatis si, oni ti ju vygeneruju do tych TLD listov, toto si nie som isty ako sa prestne vola, tam su aj tvoje nameservre. Od vtedy, kazdy kto si bude chciet resolvnut napr abc.sk bude odkazany na tvoj NS, kde si uz nastavujes jednotlive data

Este, je dobre mat viacej DNS servrov (backup) aby sa nestalo, ze ked ti masina spadne domena ostane neresolvovatelna.

Na svojom nameservri si uz nastavujes jednotlive data, to si pogoogli prestne ako to je...

kam ma ist mail urcuje MX zaznam domen
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
zigurat
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diki moc,, dost dobre si mi objasnil problematiku. to znamena ze ja sa zaregistrujem v sknic ako registrator, uvediem im ip adresu mojho dnska a vsetky domeny ktore budem ja spravovat budu zistovat z mojich dns, ano? a este by som poprosil nejake navody na konfiguraciu bindu na debiane ,, diki Smile
Návrat hore
timelord
Site Admin
Site Admin

Založený: 14.01.2005

PríspevokZaslal: Ut Mar 11, 2008 11:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V SK-NIC pre danu domenu uvedies, ktory DNS server ma na starosti danu domenu, takze das tam meno alebo IP adresu svojho DNS serva. Pokial niekto bude potom chciet vediet adresu Tvojho webservra, tak ho SK-NIC odkaze na Tvoj DNS a ten mu to povie.

Konfiguraciu Bindu najdes napr. aj tu. Nieje to sice na Debian ale na RHEL/CentOS ale s troskou fantazie si to dokazes rozchodit aj na Debiane.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Mar 18, 2008 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

doplnok: za statut registratora nebudes platit nic, tato registracia je free (len musis byt pravnicka osoba), za registracie domen budes platit pokial neziskas neake tie mnozstevne zlavy 600 Sk + DPH (= 714Sk) rocne

ohladne tych DNS serverov Ti myslim viac-menej kolegovia napisali uz vsetko podstatne....
Návrat hore
tomas
Návštevník
Návštevník

Založený: 06.03.2008

PríspevokZaslal: St Mar 19, 2008 10:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus debian-administration.org, sice po anglicky ale to snad zvladnes...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> DNS Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre