NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

Pokrocile IDE na PHP

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> PHP
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dIGIMURDER
Aktívny používateľ
Aktívny používateľ

Založený: 09.01.2005

PríspevokZaslal: Pi Máj 09, 2008 12:12 pm    Predmet: Pokrocile IDE na PHP Odpovedať s citátom

Nazdar,
skusal som mnohe volne dostupne IDE na PHP, avsak zatial vsetky najznamejsie boli molochmi co zaberali plno pamate a castokrat neboli priliz stabilne. Dalsie opat nesplnali moje poziadavky.

Zhrniem to takto, potreboval by som nasledujuce funkcie :

1. automaticka detekcia funkcii, tried a ich metod zo vsetkych suborov zahrnutych v projekte (nie iba tich co su do konkretneho vlozene cez include)
2. detekcia datovych typov pomocou phpdoc.
3. detekcia syntaktickych chyb po ulozeni
4. stabilita - aby to nepadalo 10x za hodinu....

Zhrniem prostredia co som skusal :
1. Quanta - vyborny jednoduchy editor, nezabera vela miesta v pameti avsak chyba detekcia funkcii a metod mimo include a dost casto i crashuje

2. Eclipse - moloch co zabera obrovske mnozstvo pamati, ma dost problemov s foldovanim a stabilitou (casto pada, aspon PHP plugin, ostatne som neskusal), detekuje chyby a dokaze podla phpdoc doplnat funkcie a metody z celeho projektu. Ovladanie a klavesove skratky su akoby z druhej dimenzie, takze zaberie dost casu samotne nastavenie aplikacie...

3. NetBeans - podpora PHP je zatial v plienkach, ale dobre skusenosti su so stabilitou. Zialbohu chyba detekcia datovych typov a spoznava funkcie a metody iba z includovanych suborov...

Pokial poznate daky iny software, prosim piste, myslim ze nie som jedinny narocnejsi programator Wink Piste prosim iba software zadarmo (ci uz openSource alebo freeware), najlepsie multiplatformny (v robote mam winblowz... :'( )
xivo
Používateľ
Používateľ

Založený: 05.12.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 11, 2008 12:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Eclipse, pracujem s nim doma, v praci, vsade, pouzivam ho ako na Javu tak aj na PHP a nemam ziadny problem, splna vsetky tvoje poziadavky a este mi ani raz "nespadol", jedine co mu mozem vycitat je fakt ze tej pamate papa trochu viac ale inac ... ziadny problem.
Nevyrovna sa mu asi ziadne IDE (podla mna) Wink

To ze ti to pada nehladaj len v Eclipse ale aj v OS Wink aj keď mne dobre ide aj pod OS WinXP Home aj pod Ubuntu

Odporucam este zend studio, ale asi nieje free ale trial mozes skusit .... to je uz pre PHP hradcore Smile))))
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> PHP Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre