NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

My book live recovery

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivannavi
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Aug 28, 2011 2:48 pm    Predmet: My book live recovery Odpovedať s citátom

Ahojte,
v linuxe niesom zbehly, preto by som Vás poprosil o radu...

Mám disk my book live 1TB, pricom jeho OS je na disku. Chcem tento disk nahradit 2TB. Povodne som chcel ten disk naklonovat, a rucne datovu particiu zvacsit, ale pri pouziti Acronis to nejde - ten disk ma dynamicke oddiely.

Takze potrebujem pouzit postup z:
Kód:
http://mybookworld.wikidot.com/backup-images-of-mybook

Uplne dole je zaloha z my book live, pricom pisu ze obnova je rovnaka ako z my book WE (starsia verzia).
Postup je nasledovny:
fdisk -l

dd if=SDA_MBR of=/dev/sdb //tento prikaz by mal vytvorit MBR, kde je ale urcene na ktory disk? Cize pismeno disku?

Rovnako ako v prikaze:

bzip2 -cd SDA1_IMA.BZ2 | dd of=/dev/sdb1 bs=64k

nieje to tu nahodou cast "-cd"? "-c" cize na Ccku je image s nazvom SDA1_IMA.BZ2, a kopiruje do "d" ?

Za pomoc dakujem!
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 6:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

odmysli si pismenne oznacovanie diskov tak ako to pouziva(l) DOS a po nom aj windows, na (inych) systemoch to tak nefunguje

dd if=SDA_MBR of=/dev/sdb

ti presne hovori ze ti "vykopiruje" obsah suboru SDA_MBR do suboru /dev/sdb
pricom v adresari /dev su specialne "subory" reprezentujuce jednotlive devices a standardne sa ako sdb oznacuje druhy "scsi" disk (tento driver sa pouziva obvykle aj na sata a usb disky, takze aj ich znacenie je taketo).
rovnako tak v

bzip2 -cd SDA1_IMA.BZ2 | dd of=/dev/sdb1 bs=64k

mas to kam to davas specifikovane ako /dev/sdb1, t.j. prva particia (presnejsie particia na prvej pozicii zo 4 "master" v partition tabulke) na prislusnom disku ktory som ti snad uz vysvetlil vyssie
to -cd su parametre pre bzip2, d je decompress a c je ze vystup ma davat na stdout

PS: keby si chcel velmi zmiast nepriatela, tak cez mknod si mozes vytvorit aj rozne inac pomenovane specialne subory ktore ti mozu sluzit rovnako ako tie v /dev, pripadne pomenit vyznam tych existujucich v /dev (pokial nepouzivas udev Smile )
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre