NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

Postfix - zmazany mailbox subor

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Mailserver
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
silence8212
Návštevník
Návštevník

Založený: 01.05.2010

PríspevokZaslal: Po Sep 20, 2010 6:43 pm    Predmet: Postfix - zmazany mailbox subor Odpovedať s citátom

Zdravim Vas,

stala sa mi taka vec, ze zrazu sa mi zmazal mailbox subor. Resp. bol tam s nulovou velkostou. Neviete co mohlo zmazat obsah tohto suboru? Nemam ziadne cron sluzby, ktore by nieco mazali. K comu som sa zatial dopracoval je to, ze postfix ma parameter mailbox_size_limit, ktory definuje velkost mailboxu. Mohlo sa stat to, ze tato velkost bola dosiahnuta a postfix nejako automaticky vynuloval subor? Zial neviem spatne zistit aka bola velkost suboru, ked sa toto udialo. Dalsia otazka je, ci je nejakym sposobom mozne vratit obsah toho suboru? Podla mna to asi nie je mozne, lebo ten subor nebol zmazany, ale zmazal sa iba jeho obsah a ten asi tazko dostat spat, ale clovek nikdy nevie... Nastastie mam zalohovane maily. Ak to mohlo byt sposobene tym limitom mailboxu, da sa toto defaultne nastavenie prepisat v configu? Resp. aky je best practise pre ukladanie mailov? mat pre kazdeho usera jeden subor, alebo vytvarat nove subory po dosiahnuti urcitej velkosti alebo nieco ine?....

vdaka moc za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anonymný

PríspevokZaslal: St Sep 22, 2010 8:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ked dosiahnes limit ktory ma postfix nastaveny tak ti len neprijme mail presahujuci velkost inboxu a notifikuje o tom odosielatela (mailbox full)
hodnotu maximalnej velkosti prepisat mozes, pravdepodobne to vsak nebude mat absolutne ziaden vyznam v tomto pripade

spravanie ktore opisujes mi skor pripomina situaciu kedy je uz plny disk a ty sa pokusis o zapisanie nezmestiaceho sa suboru (volakedy davno bezna situacia na studentskom serveri FEI STU Smile )

ak si na disk nezapisoval, tak tie maily tam najst mozes, ale budes mat s tym dost prace to dat dokopy, je diskutabilne ci sa ti to oplati...

a urcite je dobre mat aspon per user rozdelene inboxy (pripadne za urcitych okolnosti sa aj zamysliet nad maildirom kde je kazdy mail reprezentovany novym suborom)
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Mailserver Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre