NFO Forum Network:  linux.nfo.sk (Linux forum)     net.nfo.sk (Network forum)     www.mforum.sk (M$ forum)
Obsah fóra linux.nfo.sk linux.nfo.sk
Fórum zaoberajúce sa nielen Linuxom...

Watched TopicsWatched Topics   FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   Lite versionLite   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vlastný vyhľadávací nástroj

Mám si da? Linux?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dag15
Návštevník
Návštevník

Založený: 26.01.2009

PríspevokZaslal: Po Jan 26, 2009 5:35 pm    Predmet: Mám si da? Linux? Odpovedať s citátom

Ahojte,
ono chýba tu kategória ,,uplny dement" Very Happy čo ja z Linuxu rozhodne som. Nuž ale rozmyšlam už dlhšiu dobu, žeby som na Linux prešiel. A tak sa pýtam, že či je Linux aj pre uplne lamy ako som ja, ktora nechape polovicu vecí z toho čo tu píšete Very Happy, alebo či si radšej mám necha? windows a by? rád, že som rád Very Happy A mám ešte veeela otazok o Linuxe, ale tie skusim nájs?, nech nie som za úplne debila Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Pomocník
Pomocník

Založený: 10.01.2006

PríspevokZaslal: Po Jan 26, 2009 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Napal si nejaku live distribuciu, napr. Ubuntu Live alebo knoppix, slax a vyskusaj si to. Pripadne zober vmware pod windows a nainstaluj si to ako virtualny stroj.
Ak casom zistis, ze ti to vyhovuje tak prejdi.
Návrat hore
dag15
Návštevník
Návštevník

Založený: 26.01.2009

PríspevokZaslal: Po Jan 26, 2009 9:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hej len či....je tažke sa v nom nejako toto? Ako...napr. tie prikazové riadky...niektoré veci sa musia robi? cez ne?
Návrat hore
johny
Pomocník
Pomocník

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, niektore veci hej. K velkej casti ukonov, ktore by si robil cez prikazovu riadku existuje aj nejaka GUI alternativa. Ved vyskusaj nejake live cd, lepsie raz vidiet ako 100 krat pocut.
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 10:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

johny Napísal:
Napal si nejaku live distribuciu, napr. Ubuntu Live alebo knoppix, slax a vyskusaj si to. Pripadne zober vmware pod windows a nainstaluj si to ako virtualny stroj.
Ak casom zistis, ze ti to vyhovuje tak prejdi.

na druhej strane ak wokna posle rovno komplet do paze tak bude viac motivovany k tomu aby sa ucil nove veci Smile
Návrat hore
Messo
Používateľ
Používateľ

Založený: 16.12.2008

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to tiez riesil "hodom do studenej vody" a teraz Win nemusim. Skusal som mierne vratit, ale vo virtualboxe mi ide win rychlejsie ako ked je nainstalovane na disku.
Návrat hore
johny
Pomocník
Pomocník

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 2:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Messo Napísal:
ja som to tiez riesil "hodom do studenej vody" a teraz Win nemusim. Skusal som mierne vratit, ale vo virtualboxe mi ide win rychlejsie ako ked je nainstalovane na disku.

tiez som pozeral, ked som mal vo vmware zle nastaveny nejaky timer, a tinyXP nabootoval na plochu do 10sek :-], len neviem ako bol na tom cpu freq scaling, ten ho mozno trochu brzdil
Návrat hore
xivo
Používateľ
Používateľ

Založený: 05.12.2005

PríspevokZaslal: Ut Jan 27, 2009 8:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobra rada znie aspon skus Smile
osobne odporucam Ubuntu (live zo zaciatku) ma obrovsku komunitu ktora poradi s hocijakym problemom ... popravde ked som zacinal ja som si ho asi 4x nainstaloval a opatovne vystriedal s windowsom .. momentalne mam Ubuntu ako desktop ... a windows takmer vobec nepozuzivam ... linux mi viac vyhovuje ...
brano
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Založený: 20.05.2008

PríspevokZaslal: Št Jan 29, 2009 9:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

len kvoli uctovnictvu pouzivam aj win aj linux. z linuxu je to konkretne Greenie, ktory cychadza z Ubuntu. Preto Greenie jlebo je fajn spraveny a nemusim po instalacii systemu doinstalovavat spftware a podobne blbosti. skratka je hned ready. usetri mi to kopu prace Smile
Anonymný

PríspevokZaslal: Št Jan 29, 2009 11:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja uz 14ty rok pouzivam slackware, dovod - jednoduche a tym padom prehladne a lahko modifikovatelne ("BSD like") rc scripty, ktore si upravim na obraz svoj bez vacsej bolesi...
ale uznavam ze neskusenemu klikacovi by toto asi robilo dost velky problem Razz
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra linux.nfo.sk -> Off Topic Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na:  
Môžete odosielať nové témy do tohto fóra
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre